deník

Dva roky minuly a je tu opět on. Soláň. Valašský to Olymp, jenž tyčí se 861 m n. m., a který je od pradávna vyhledávaným místem malířů, spisovatelů a hudebních skladatelů. V posledních 5 letech však také i nadšených a odhodlaných to běžců. Tak zlákal i mě, jakožto snícího a běžícího poetu. Soláň u mě svým kouzlem předčil nejen Karpaty...

Ještěd SkyRace. Krátký a výstižný název pro závod, jehož letošní v pořadí již druhý ročník byl vyhlášen jako Mistrovství ČR ve SkyRace. Lokalita a povýšení závodu na mistrovství byly těmi důvody, které mě přesvědčily k registraci do této výzvy. Pokud si dobře pamatuji, tak na Ještědu jsem v životě nebyl a zaběhnout si s českou skyrunnerskou špičkou...

O závodu mi už loni povídal organizátor Jindra. Tehdy jsem se však nemohl zúčastnit, protože jsem startoval v prvním (a zatím posledním) ročníku Táborského trailu. Bylo tedy rozhodnuto, 11. března jedu do Vožice. Jinak do Vožice jezdívám často, ale z jiných důvodů :-)

Druhý díl knihy, v níž najdete všechny sportovní aktivity, kterých se Krajanda účastnila v letech 2013 až 2016. Koho by to 23. června 2010 napadlo, že do konce roku 2016 bude mít Krajanda na kontě 56 startů (z toho David 43 a Honza 38).

Koncem srpna se těším na YES maraton. Je to závod, na který moc běžecky netrénuji, protože v letních dnech dávám přednost kilometrům na silničce. Poslední větší běh byl v červnu v rámci K55. Během srpnové dovolené (bez kola) jsem naběhal 8x10 km, a to bylo vše. Spoléhám tedy spíše na cyklo-kilometry.

Na Brněnský masakr jsem si přihlásil na poslední chvíli. Největší zásluhu na tom měl Honza, který mě přemlouval, abych do toho šel, když už je přihlášenej na 60km trať. Nakonec jsem tedy vyplnil registraci a přihlásil se na 30km závod.

Mým prvním závodem po pražském maratonu byla Krakonošova pětapadesátka. Závod jsme si s Davidem naplánovali jako alternativu ke Krakonošově 100 (K100), na kterou jsme se pro velký zájem nestihli zaregistrovat. Koneckonců nás nakonec i denní průběh lákal více, než ve tmě absolvovaná polovina závodu na K100. Bohužel brácha pár dnů před závodem svoji...

Přesně 1. května jsem se přihlásil na noční závod Night run Brno. Pořád mi nedala spát jedna věc a to ta, že jsem toužil překonat své doposud nejlepší průměrné tempo 4:37 min/km, kterého jsem dosáhl už v roce 2013 při 8km Běhu Lužánkami. Když se na to zpětně dívám, tak jsem to tehdy v Lužánkách odběhl moc pěkně.

Zatímco se brácha pravděpodobně blíží k Praze, já se setkávám ve Zbýšově s orienťačkou Míšou, kde se registrujeme na Pochod hornickým krajem. Je pár minut po půl osmé a naše jména se zapisují úplně do těch nejvyšších kolonek prezenční listiny. Jsme tu totiž úplně první. Obdržíme ručně kreslenou mapku s podrobným popisem trasy. Volíme nejdelší...

Honzo, před měsícem jsi absolvoval svůj v pořadí již 4. maraton (předešlé byly v roce 2013, 2014 a 2015 - pozn. aut.). V čem byla letošní příprava jiná a jak probíhala? Vyskytl se nějaký problém, nebo naopak bylo něco, co tě příjemně překvapilo?

Krajanda, Žebětín & Větrovy 2010 - 2021
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!