Souzená třicítka

07.01.2013

Po loňské účasti jsem se těšil na jubilejní třicátý ročník 15km závodu, který však opravdu měří asi 14,3km. Ale takto by to asi špatně znělo, proto těch 15km.

Na podzim jsem měl problémy s patou a později zase s achilovkou na druhé noze. Musel jsem tudíž ubrat, regenerovat. Strasti a slasti sporťáků. I tak jsem se těšil, že po průběhu cílem závodu budu mít naběháno v roce 2012 rovných 2012km. Symbolika. V podzimních dnech jsem zkoušel běh s dopadem na špičku. Více o běhání přemýšlím. Mou mysl ovlivňují také tituly jako Zrozeni k běhu, Běhání s Keňany.

Slunečno, na zemi však námraza. Na startu se nás sešlo sedmdesát dva, chyběl brácha. Opět jsem se postavil do přední řady. Seřízení nových GPS hodinek Garmin Fenix, protahování, očekávání startu. Start! Závod mě vyburcoval k tempu, kterým jsem po podzimních bolístkách již dlouho neběžel (cca 4:40 min/km). Do kopců se mi běželo celkem lehce, z kopců jsem se snažil prodlužovat krok. Před koncem již síly trochu ubývaly. Nepodařilo se mi doběhnout běžce běžící asi 50m přede mnou. I tak jsem cílem proběhl v čase asi o 15s lepším než vloni. S časem 1:05:41 a opět mým třicátým (že by souzeným?) místem jsem nakonec spokojen a pokud to zdraví dovolí, tak chci příští rok opět čas lepší.

Mám ještě jeden běžecký sportovní sen. Po letošním srpnovém horském maratonu chci zkusit v květnu pražský Volkswagen maraton. Držte palce Krajanda Teamu.

Honza

Krajanda, Žebětín & Větrovy 2010 - 2021
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!