Podzimní lesopark

13.11.2011

Po dubnovém Hervis ½ maratonu jsem se rozhodl pro účast v podzimním běhu lesoparkem Pintovka v Táboře, který patří do série závodů dětské atletické ligy pořádané Atletickým oddílem v Táboře. Od domova je to kousek, tak hurá do toho. Lesní běh Pintovkou patří mezi druhý nejstarší jihočeský běžecký závod. Letos se konal již jednašedesátý ročník. Závodí se v několika kategoriích na různé vzdálenosti. Vrcholem programu je 6km závod.

V sobotu 12. listopadu jsem tak stanul za příjemného podzimního dne na startu 6km závodu s vlnitým profilem. Měl jsem do té doby naběháno necelých 1500km. Byl to první rok, kdy jsem začal více běhat. Postavil jsem se na startovní čáru, seřídil si hodinky a čekal na pokyn startéra. Tři, dva, jedna, start. Asi čtyřicet závodníků se vyřítilo na dva okruhy. Listím se hnali běžci, kteří si asi výron vůbec nepřipouštěli. Běžel jsem na jistotu. Zdravil jsem se s fandícími diváky, při průběhu místem startu po prvním kole i s dětmi a manželkou. Start jsem trochu přepálil, a tak jsem ve druhém kole trochu hledal síly do finiše. Nakonec z toho bylo 30. místo s časem 27:32.

Přál jsem si lepší čas. No nic, budu muset více trénovat. Příští šance něco dokázat, bude v Jistebnickém silvestrovském běhu, kterého se zúčastní i brácha.

Honza

Krajanda, Žebětín & Větrovy 2010 - 2021
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!